Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak szybko znaleźć interesującą pracę?

26 września 2022 zapotrzebowanie na rynku pracy


Zmiana pracy nie jest łatwym zadaniem. Czasem jednak warto poszukać nowych wyzwań. Jak szybko znaleźć pracę i jakie zawody cieszą się popularnością?

Co chce robić?

Poszukiwania nowej pracy warto zacząć od zastanowienia się co chcemy robić. Jakie mamy umiejętności, doświadczenie, jakie są nasze słabe i mocne strony.

Nie zawsze chcemy kontynuować swoją karierę zawodową we wcześniej wykonywanym zawodzie. Osoby, które marzą o zmianie zawodu, powinny zdecydować się na szkolenia, by podnieść swoje kwalifikacje.

Dobrym krokiem jest również podjęcie stażu lub znalezienie szkoleń, w firmie, która nas interesuje.

Kolejnym krokiem, od którego trzeba zacząć, jest analiza rynku pracy. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto dowiedzieć się jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Dzięki temu dużo łatwiej będzie wybrać ścieżkę kariery, która ma szansę na powodzenie.

CV – to podstawa

Zastanawiając się jak szybko znaleźć pracę warto zacząć od napisania dobrego CV. Jest to dokument, który składamy zawsze, w każdym miejscu pracy.

Bardzo ważne jest, by nie tworzyć sztampowego CV, które będzie rozsyłane do każdej firmy, która wzbudzi nasze zainteresowanie. CV powinno być napisane do konkretnej firmy. W przeciwnym razie rekruter bardzo szybko zorientuje się, że jest to CV uniwersalne, wysyłane wszędzie.

W CV należy umieścić informację dotyczące doświadczenia zawodowego oraz zdobytych kwalifikacji. Koniecznie trzeba również podkreślić dlaczego to właśnie Ciebie warto zatrudnić.

Bardzo ważnym załącznikiem do CV jest list motywacyjny. Wiele osób nie dołącza go do dokumentów, ale również dużo osób, pisząc list motywacyjny nie przykłada się do niego. Błąd!

List motywacyjny jest bardzo ważny. To właśnie tu można zainteresować przyszłego pracodawcę swoją osoba. I jednocześnie przekonać, że warto Cię zatrudnić. Koniecznie trzeba również napisać dlaczego aplikujesz właśnie do tej firmy i na to stanowisko.

W jakich zawodach są poszukiwani pracownicy?

Osoby, które dobrze czują się w pracy z komputerem i nie są im obce zasady programowania mogą starać się o pracę w dziale IT. Jest to jeden z tych zawodów, w którym nadal brakuje pracowników, a zarobki są bardzo kuszące.

Warto wiedzieć, że osoby, które chcą pracować w IT wcale nie muszą mieć skończonych studiów w tym kierunku. Pracodawcy patrzą również przychylnie na osoby, które mają skończone wyłącznie kursy programowania.

Duże zapotrzebowanie na rynku pracy widać również w logistyce. W ostatnich latach rynek e-commerce nieustannie się rozwija. Dzięki temu jest duże zapotrzebowanie na magazynierów, kurierów, pakowaczy czy operatorów wózków widłowych.

Zastanawiając się gdzie zapotrzebowanie na rynku pracy jest największe nie można zapomnieć o branży budowlanej. Od lat jest to branża, która prężnie się rozwija. Pracę znajdzie bez problemu osoba z wykształceniem kierunkowym takim jak inżynier, kierownik budowy, menadżer projektu czy inspektor nadzoru budowlanego. Nie można również zapomnieć o zawodach fizycznych. Technik budowy dróg, monter, elektryk czy spawacz bez problemu znajdą zatrudnienie.

Redakcja arcymario.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dobrać koszulkę roboczą
Jak zostać copywriterem
sposób na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sposób na życie