Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Dobrze płatna praca bez studiów – jakie zawody cieszą się popularnością?

9 sierpnia 2022 dobrze płatna praca bez studiów


Jeszcze do niedawna rodzice byli przekonani, że gdy dzieci ukończą studia, będą miały zapewnioną bezpieczną przyszłość. Nie jest to prawdą. Nie wszystkie zawody wymagają ukończenia uczelni wyższej. Jakie dobrze płatne zawody nie wymagają wykształcenia wyższego?

Kosmetyczka czy fryzjerka?

Dobrze płatna praca bez studiów jest możliwa. Mogą się o tym przekonać wszystkie osoby, które zdecydują się na prace w sektorze beuty.

Kosmetyczki oraz fryzjerki nie muszą mieć ukończonych studiów, by być dobre w swoim zawodzie. Nie znaczy to jednak, że mogą zrezygnować ze szkoleń i ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Dobra kosmetyczka oraz fryzjerka powinny znać obowiązujące trendy w modzie. Powinny znać również nowości kosmetyczne, które pomogą w pielęgnacji cery i włosów klientek. Taka wiedza jest jednak dostępna na szkoleniach, spotkaniach branżowych czy sympozjach, gdzie spotykają się i szkolą przedstawicielki zawodu.

Branża IT

Dobrze płatne zawody znajdą również osoby, które interesują się branżą IT. Według badań przeprowadzonych w 2021 roku ponad 54% pracowników IT nie jest absolwentami kierunków informatycznych.

Chcąc rozpocząć pracę w IT, wystarczy skończyć kursy programowania, które w obecnych czasach są dostępne nawet on-line. Dzięki temu każdy jest w stanie, w dogodnych dla siebie godzinach, nauczyć się nowego zawodu.

Dział IT to niewątpliwie dobrze płatna praca bez studiów. Warto również pamiętać, że nadal jest to branża, w której brakuje wielu specjalistów i jest dużo miejsc pracy.

Technik masażysta

Społeczeństwo z roku na rok spędza coraz więcej czasu siedząc. Znaczy to, że problemy z kręgosłupem dotykają dużej liczby osób, a zapotrzebowanie na pomoc masażystów wzrasta. Technik masażysta to kolejny zawód, który ma przed sobą przyszłość.

Technik masażysta może specjalizować się w masażu relaksacyjnym, sportowym, leczniczym czy profilaktycznym. Chcąc pracować w zawodzie należy ukończyć szkołę policealną.

Możliwości pracy jest bardzo dużo. Można pracować w ośrodku SPA, gabinecie rehabilitacji, szpitalu lub otworzyć własny gabinet.

Stewardessa/Steward

Zastanawiając się jakie są bobrze płatne zawody nie można zapomnieć o stewardesie. Jest to dla wielu osób praca marzeń. Wiąże się z licznymi podróżami, a co za tym idzie również z możliwością poznania najdalszych zakątków świata.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to praca bardzo wymagająca. Wiąże się często z dużym stresem. Stewardessa musi być osobą opanowaną, która umie radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i rozwiązywać konflikty. Ważna jest znajomość języka angielskiego oraz drugiego języka obcego.

Nie ma szkoły dla stewardess. Należy jedynie przejść proces rekrutacji, który polega na zdaniu testów językowych oraz testów kwalifikacyjnych.

Skończenie studiów nie jest konieczne, by pracować w zawodzie, który jest ciekawy i jednocześnie dobrze płatny. Dobrze płatna praca bez studiów jest możliwa i przekonało się o tym wiele osób. Trzeba jednak pamiętać, że osoby, które chcą być w swoim zawodzie dobre muszą ustawicznie się szkolić.

Redakcja arcymario.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dobrać koszulkę roboczą
Jak zostać copywriterem
sposób na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sposób na życie